Сайт продается!

Цена: 550$. Обращатся : [email protected]

NASA показало інфрачервоний проліт над північним полюсом Юпітера


NASA показало проліт над північним полюсом Юпітера, знятий в інфрачервоному діапазоні. Як повідомляється на сайті агентства, 3D-анімація дозволяє побачити циклони і антициклони, зосереджені в полярних регіонах планети.

Наголошується, що відео було створено за допомогою даних, отриманих інструментом JIRAM. "Юнона" включила інфрачервоний радар під час четвертого прольоту над поверхнею Юпітера.

Анімація дозволяє роздивитися різні шари атмосфери Юпітера. На кадрах видно центральний циклон і ще вісім оточуючих його вихорів.

Дослідникам вдалося визначити температуру хмарного шару. На відео в червоний колір забарвлені ділянки з температурою до -83°C, а у жовтий — більш теплі, з температурою до -13°C.

"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, Флорида (США), вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії робитиме обліт планети через її полюси.

Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Він пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки. Після завершення роботи зонд буде знищено.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/nasa-pokazalo-infrachervoniy-prolit-nad-pivnichnim-polyusom-yupitera-275061_.html”