Сайт продается!

Цена: 550$. Обращатся : [email protected]

В.Медведчук прокоментував ситуацію навколо будівництва "Північного потоку-2"

Для РФ і низки країн ЄС проект спочатку переслідував суто економічні цілі
Чи збереже Україна статус ексклюзивного транзитера російського газу в Європу чи принесе свою унікальну газотранспортну систему загальною протяжністю понад 283 тис. кілометрів в жертву геополітичним амбіціям США, залежить від української влади. Про це заявив Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір – Право народу», пише «Сьогодні».

На думку політика, багато європейців, як і українці, перебувають у полоні «газових» міфів.

«Пам’ятайте красиву казку про те, що Україна не купує російський газ? ...Навесні 2018-го, коли в країні був введений режим жорсткої економії через брак газу, чиновникам, по суті, довелося визнати, що Україна повністю залежна від російського блакитного палива. Ось тільки купує вона його не в РФ, а в європейських операторів через треті руки ― і тому значно дорожче, ніж у «Газпрому». Чи варто говорити, що за газові афери Яценюка Гройсмана українці переплатили зі своїх кишень. Причому суттєво переплатили ― тільки за останні 4 роки тарифи на газ для населення зросли в 9,6 рази. І нові підвищення не за горами», — зазначив В. Медведчук.

Лідер «Українського вибору» також розвіяв міф про те, що мета проекту «Північний потік 2» ― підсадити європейські країни на російську газову голку і розколоти Євросоюз.

«Не буду коментувати тему розколу ЄС (це вже доконаний факт), але що стосується посилення залежності Євросоюзу від Росії, то це маніпуляція чистої води. Глава «Газпрому» Олексій Міллер прямо визнає: «Наша взаємна залежність: вкладаючи в розробку родовищ та будівництво трубопроводів, "Газпром" покладається на майбутній попит і фактично залежить від європейського ринку не менше, ніж європейський ринок залежить від поставок», — звернув увагу Ст. Медведчук.

Політик пояснив, що для РФ і ряду країн ЄС «Північний потік 2» спочатку переслідував суто економічні цілі, тому теза «"Північний потік — 2" є політичним проектом» — ще одна маніпуляція.

«Однак, судячи з тієї істерії, якою супроводжується будівництво «Північного потоку 2», можна з упевненістю стверджувати: сьогодні це питання не економічне і навіть не політичний, а геополітичний. Сполучені Штати, прагнучи до світової гегемонії у всіх сферах, цинічно диктують і Україні, і Росії, і навіть Євросоюзу умови «нової енергетичної доктрини» — доктрини, яка зводиться до єдиного прийнятного для США принципом «Америка понад усе!», — затверджує В. Медведчук.

Політик також звернув увагу на останню заяву постійного представника США в НАТО Кей Бейлі Хатчінсон: «Ви повинні бути незалежні від Росії в своїх енергетичних потреб. США сподіваються, що ви зможете долучитися до різноманіття різних джерел і енергоносіїв. Америка буде найбільшим нафтогазовим виробником, у нас є такі можливості ».

«Як бачимо, у Вашингтоні не приховують — інтереси Америки понад усе. Але де ж тут інтереси України? »- запитує В.Медведчук.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/vmedvedchuk-prokomentuvav-sytuaciyu-navkolo-budivnyctva-pivnichnogo-potoku-2”