Сайт продается!

Цена: 550$. Обращатся : [email protected]

День Святого Патрика: коли буде та як святкувати

Історія виникнення свята
17 березня у багатьох країнах світу відзначають День Святого Патрика. Це свято має ірландське коріння, але при цьому різні народності вписали його у свій графік урочистостей. Пишні гуляння з костюмованими парадами, у супроводі оркестру, переповнені парки і яскраві кольори навколо. Саме так виглядає святкова метушня цього дня. Зустріти ельфа, гнома або лепрекона в міжнародний ірландський день, наприклад, у Великобританії, не проблема. Пісні, танці, пиво рікою і дзвінкий сміх — основні атрибути весняного свята. Патрик не просто Святий, він символ ірландської душі. Яка історія виникнення свята, яка рослина є його символом і чому святкування проходить саме в цю дату?

Все про День Святого Патрика

У деяких країнах світу масштабність відзначення Дня Святого Патрика просто зашкалює. Фестивальні паради б’ють рекорди за кількістю учасників і простих роззяв. Деякі люди спеціально прилітають з інших континентів, де таке свято не в пошані, щоб насолодитися усіма принадами торжества. На широку ногу День Святого Патрика проходить в Нью-Йорку, Чикаго, Бостоні, Манітобі, Цюріху та навіть в Токіо. Північна Ірландія ретельно підходить до підготовки, продумуючи все до деталей. Найкращі оркестри, танцівниці і артисти, запалюють на вулицях і проспектах.

В цілому, не дивлячись на те, що День Святого Патрика це ірландське свято, не тільки в Ірландії, але і в інших країнах шанують Патрика і піддаються загальним гуляння. В Англії, з властивим їй аристократизмом, відзначають свято на Трафальгарській площі. Уряд у цей день дозволяє пофарбувати воду у фонтанах у зелений колір. Від цього настрій громадян стає ще кращим. Англія наповнена ірландською діаспорою, саме тому масштабність гуляння пристойна. Задіяний не тільки Лондон, але і Ліверпуль, Манчестер.

Зелений колір 17 березня переважає і в Америці. Жителі різних штатів країни полюбили День Святого Патрика, не дивлячись на те, що свято не є офіційним у США. У Північній Америці торжество проходить із розмахом. Паради, фестивалі, музика, оркестри — у цей день дозволено все. У Чикаго річку фарбують у зелений. Незвичайне і красиве видовище.

Чи відзначає День Святого Патрика Україна? Виявляється так, ще й як! Загляньте в ірландські паби та інші колоритні закладу. Прийміть участь у парадах, наприклад в Одесі. Звісно вони не такі масштабні, як в Ірландії або Великобританії, але теж є на що подивитися. В Україні з повагою ставляться до чужих свят і з радістю вводять різні традиції в свій побут.

У День Святого Патрика деякі люди, прочани, сходять на святу гору "Croagh Patrick". Це велика традиція всіх віруючих. Легенда свідчить, що саме на цій горі на Святого Патрика напали змії, а він їх відправив у океан. Ця подія вважається дивом. А ось традиція прикріплювати трилисник до одягу існує із зародження свята. Лист символізує хрест. З його допомогою Святий зміг припинити страшні ритуали, які проводили язичники.

Дата Дня Святого Патрика

У 2018 році як багато років до цього, День Святого Патрика настане 17 березня. Люди одягаються в зелені шати. Малюють трилисник, як символ торжества, та ірландський прапор на обличчі або на інших частинах тіла. Оберемки конюшини раз у раз розлітаються по площах і скверах. Народ перебуває у веселощах і радості. Кулінарам цього дня теж є чим зайнятися. Солодощі в пошані: печиво у формі трилисника, звісно із зеленою глазур’ю та інша випічка красуються на столах святкувань. Багато хто саме сьогодні дозволяє собі випити зайвого. Для когось досить келиха пива, а комусь хочеться міцніших напоїв — віскі.

Чому ірландці святкують День Святого Патрика 17 березня? Від цього числа відштовхуються як від дня поминання Святого. Решта фактів, навіть точний рік смерті і місце поховання невідомі.

Чому в цей день прийнято одягатися в лепреконів і розгулювати по вулицях у такому вигляді? Оскільки колір свята — зелений, а казкові істоти з таким же яскравим забарвленням. Ось їх і вибрали для антуражу. А ще у лепреконів є горщики із золотом, які вони майстерно ховають. Людина, якій вдасться схопити істоти, може стати багатою.

Свята такого масштабу в Ірландії проходять не часто. Тому жителі намагаються якомога активніше прийнято участь і добре відпочити. Розпивання спиртних напоїв одна з слабинок, яку можуть дозволити гуляки. Якщо потрапите коли-небудь на свято Святого Патрика, то знайте про поняття "Чарка Патрика". Посудина з допомогою, якої вимірюється кількість випитого віскі. Фраза "осушимо трилисник" звучить на кожному розі. Традиція відзначати свято з випивкою прийшла відносно недавно. Раніше День Святого Патрика мав виключно релігійний характер.

Історія Дня Святого Патрика

Хто такий цей Патрик? Патрик — святий покровитель. Ще в V столітті Ірландія славилася країною невіруючою. Змінилося все, коли ченці і місіонери ступили на ірландську землю і принесли їй святість. Відтепер острів став християнським. Серед святих був Патрик, він же вогненний апостол Христа, який з часом перетворився на символ ірландського народу. У його руках була арфа і трилисник. Саме в такому образі він постає перед народами і славиться людьми.

Точна дата народження і походження Святого Патрика не відомі. Був уродженцем Великобританії, але в юному віці став рабом в Ірландії. Саме тоді він вперше дізнався, що таке православ’я і звернувся до Христа за допомогою. Молитви його були настільки сильні і міцні, що через роки він почув голос, який сказав йому: "Правильно робиш, що постишся, бо скоро повернешся ти в рідну сторону», і потім — "Піди і поглянь — твій корабель чекає на тебе". Після рабства Патрик став церковним служителем. Повернувшись до Ірландії, він починає свій шлях за спасіння душ людських — шлях християнізації.

Ірландці дбайливо зберігають автобіографію Святого Патрика "Сповідь". У ній є унікальна молитва, здатна вберегти людину від усякого зла. Вона то і вважається головним дивом торжества. Легенда свідчить, що саме завдяки цій молитві сам Патрик колись вберіг себе і своїх учнів від супротивників християнства. Вони пройшли повз засідки гонителів, читаючи молитву. Сила молитви показала злим людям не подорожніх, а оленів. І таким чином захистила від смерті.Джерело статті: “https://znaj.ua/world/den-svyatogo-patryka-koly-bude-ta-istoriya-svyata”