Сайт продается!

Цена: 550$. Обращатся : [email protected]

Купюра у 1000 гривень і заокруглення цін: чого українцям чекати найближчим часом

НБУ Нацбанк

Економіст Андрій Блінов заявив, що мінімальна зарплата повинна видаватися двома максимальними купюрами. Тому впровадження в обіг банкноти номіналом 1 000 гривень є доцільним та повинно було відбутися давно.

Як повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “BusinessUA“, НБУ офіційно не підтвердив створення нової купюри, але в контексті останніх заявок про введення нових монет номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень варто очікувати її появи в найближчій перспективі. Раніше створення банкноти номінальною вартістю 1000 гривень ускладнило б роботу касирів, банкоматів та терміналів, які мають купюроприймачі. Після скасування дрібних купюр та заміни їх монетами можна розраховувати на друк нової банкноти.

Нещодавно НБУ прийняв рішення замінити купюри дрібних номіналів монетами. Сьогодні, 14 березня, працівники банку презентували нові монети. Такі дії підтвердили стрімкий процес девальвації національної валюти. Вилучення купюр з обігу відбуватиметься етапами. З 27 квітня поточного року відбуватиметься заміна грошей номіналом 1 і 2 гривні, потім – заміна 5 і 10 гривень на монети.

Експерти зазначають, що спеціально обмінювати гроші немає необхідності. І монетами, і купюрами можна буде розраховуватися одночасно необмежений термін. При цьому з 1 липня поточного року ціни будуть заокруглювати за математичним принципом: сума, що закінчується на 1-4 копійки до зменшення, а сума, що закінчується на5-9 копійок – до збільшення. За проведення безготівкових розрахунків цей принцип діяти не буде.

Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, у Національному банку України (НБУ) планують презентувати нові монети номінальною ціною 1, 2, 5 і 10 гривень. Вони у перспективі замінять відповідні банкноти, що зараз перебувають в обігу.

Нагадаємо, що найбільш часто в Україні підробляють купюри номіналом 200 та 500 гривень, а також 100 доларів та 100 євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/kupyura-u-1000-gryven-i-zaokruglennya-tsin-chogo-ukrayintsyam-chekaty-najblyzhchym-chasom/”