Сайт продается!

Цена: 550$. Обращатся : [email protected]

Мамаєва слобода: козацьку славу – дьогтем?


Мамаєва слобода:= козацьку= славу= –= дьогтем?

«Газета по-київськи» від 17 серпня ц.р. повідомила таку новину: «Паркан навколо Центру народознавства «Мамаєва слобода», що офіційно відкрився місяць тому, нещодавно, як виявилося, був увесь вимащений якоюсь смердючою коричневою рідиною, схожою на солідол чи мазут».

І поруч – фото, на яких підтвердження: білосніжна серветка з брудними плямами, які лишилися на ній після «контакту» з парканом…

Справді, вже минув місяць з дня опублікування мною серії матеріалів під загальною рубрикою «Мамаєва слобода». Пам’ятаю хвилюючу радість від зустрічі з цим благословенним місцем.

Згодом запросила свою літню знайому-пенсіонерку відвідати новостворене козацьке селище. Нас зустрів «прейскурант»: вхід для дорослих – двадцять гривень, для пенсіонерів – сім. Поруч – запрошення на чергове свято під відкритим небом: у вишиванках вхід – п’ятдесят гривень, без вишиванок – сто. КІННИЙ ТЕАТР. «Добре, що встигла подивитися безкоштовно, під час відкриття, – подумалося. – Нинішні часи – не цукор!». А свою приятельку взяла під руку і ми пішли у зворотньому напрямку – на зупинку тролейбуса. Іншим разом...

І от – нова звістка. Продовжую цитувати «Газету…»: «Це просто хамство! – обурюється Наталя Дмитрівна, яка прогулюється парком з півторарічним хлопчиком. – Кілька днів тому мій малюк схопився за металеві частини паркану і забруднив свій костюмчик і ручки. Далі за нами ледь не забруднилася дівчинка. Добре, що я встигла попередити її маму. Нізащо більше не піду в цю слободу й іншим розповім!»

Дирекція «Мамаєвої слободи» пояснює усе просто: аби п’яні не лазили. Ось так. Простенько, але, так би мовити, без усілякого смаку… Двадцять років майже будували ентузіасти унікальні дерев’яні споруди – за старовинними кресленнями. Церква, яка діє на території стилізованого селища, є витвором мистецтва. З іконами, мальованими хоч і сучасними майстрами, але – дуже подібними до старовинних. З рушниками, гаптованими червоно-чорними нитками по білому. Неподалік вітряк – мов справжній стоїть! Ще далі – скіфська баба… Усе передбачено, усе зроблено з величезною любов’ю.

А тепер сюди прийшла «адміністрація». І нові порядки завела. НОВІТНІ. З добрячою платнею за вхід. З показовими шоу. З парканом, вимащеним дьогтем. Сором, панове!

Мамаєва слобода:= козацьку= славу= –= дьогтем?

Мамаєва слобода:= козацьку= славу= –= дьогтем?